Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena Pražanová.
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den.Chtěla  bych se zeptat ,zda si musím sama platit zdravotní a socialní pojištění.Jsem důchodce 1 stupně.Invalidní důchod pobírám již 11let.Děkuji za odpověď Pražanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pražanová,

zdravotní pojištění platit nemusíte, pokud nemáte žádný pracovní poměr. Musíte však platit minimální sociální pojištění, aby Vám byly započítávány roky na starobní důchod. Pokud však máte příjem z výdělečné činnosti, musíte z něj platit pojištění tak jako každý jiný občan.

S pozdravem Václav Krása