Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Vrchlická
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den

Chtěla bych vás poprosit jestli moje dcera která má 4.stupeň postižení-mentální bude mít nárok na invalidní důchod když bude mít letos 18 let. Když podle nového zákona nebude mít odpracované roky.Nyní beru příspěvek na péči ale sociální pracovnice mi řekla že mi bude automaticky odebrán až dceři bude 18 let.Nástup do práce není u drery opravdu možný nevím kdo by mi ji zaměstnal

děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrchlická,

Vaše dcera, která je invalidní z mládí má nárok na přiznání PID a to hned od 18 let věku. Doporučuji Vám abyste již v předstihu požádala o přiznání PID Vaší dceři na OSSZ ve Vašem městě.

S pozdravem Václav Krása