Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana Ptačíková
Předmět Dotaz
Dotaz Vážený pane Kráso, prosím Vás o odpověď. Dne 27.3.2019 jsem podala Žádost o zvýšení stupně ID z II. na III.stupeň z důvodu zhoršení zdravotního stavu. Dne 15.8.2019 proběhlo přehodnocení stupně invalidity. V Posudku o invaliditě mi byl přiznán III.stupeň ID s tím, že změnu stupně ID posudková lékařka stanovuje na 25.7.2019. Chtěla bych vědět, zda je rozhodující při změně stupně ID datum podání Žádosti, a nebo může posudkový lékař datum změny stupně určit sám? Aniž by zohlednil datum podání Žádosti? Velmi děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Ptačíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ptačíková,

datum stanovení vyššího stupně ID je zpravidla stanoveno dnem, kdy posudkový lékař posoudil Vaší žádost. Určitě není den změny ID datum podání žádosti.

S pozdravem Václav Krása