Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Monika
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den P.Krása.Obracím se na Vas s otázkou.Mám částečný duchod 1.stupně na pravé ucho-úplná hluchota.Před 4 roky jsem měla úraz kotníku.Od te doby mám za sebou 8 operací a vypadá to,ze me čeká další.Bez berli mi to chodit nejde.Proto jsem v loni žádala o zvýšení stupně a bylo zamitnuto.Podala jsem odvolání,námitku a nic.Každý den jsem na tramalu .Uz nevím jak dal.Jsou to takové bolesti,ze chuzi neustojim a spadnu.V březnu jsem takhle spadla na na levé ucho a můj sluch se zhoršil na 91% nedoslychavosti-hluchoty.Žádala jsem o průkaz ZTP a také zamitnuto.Momentálně jsem úplně na dně a nevím jak dál.Budu moc ráda za Vaši odpověď a předem moc děkuji a přeji krásný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, kterou musíte podat do 60 dnů od doručení zamítnutí Vaší námitky ve věci zvýšení ID. Žaloba se podává ke Krajskému soudu a neplatí se žádné poplatky, ani Vás nemusí zastupovat advokát. Zkoumá se vlastně, zda úřad nepochybil v rámci správního řízení. Doporučuji Vám, abyste  do žaloby uvedla, že posuzování nezohlednilo všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu, a to především, nevyžádalo si nové posudky ztráty sluchu a zároveň nepřihlédlo k poranění kotníku, který velmi omezuje Vaši mobilitu. Úřad může zvýšit až o 10 %ních bodů ztrátu pracovních schopností s ohledem na jiné diagnózy.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji