Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Draha
Předmět dotaz
Dotaz

Přeji hezký den pane Krása

Moc vás prosím o radu ,mám toho na srdci více proto se vám bude můj dotaz zdát dlouhý.

V roce 1993jsem měla operaci hernie disku L4/L5 i přesto že jsem byla na neschopence 16 měsíců mi nebyl přiznám žádný invalidní důchod.Až po 4 letech jsem to zkusila znovu a byl mi přiznán ČID prvniho stupně.

Postupem času jsem prodělala pár banálních operací ty nebudu rozepisovat .Se zádama kapačky,obstřiky rehabilitace to k tomu patří.

V roce 2008 katetrizační úzávěr defektu síňového septa okludorem

V roce 2011 implatace TEP pravého kolene

V roce 2014 implatace TEP levého kolene

V roce 2014 mi byla zjištěna fi síní ,hypokinuseu PS+septa byla jsem hospitalizovaná

2014  2 krát elektrická kardioverze,dosaženo sinus rytmu jsem sledovaná na kardiologii.

13.6.2016 jsem objednaná na implataciTEP pravého kyčle.Dozvěděla jsem se že lidé po takové operaci mají nárok na plný ivalidní důchod na jeden rok což jsem ani jednou nedostala , moje kamarádka  když měla po operaci páteře měla plný důchod na rok teď už je v ČID a to máme stéjnou paní doktorku Chladilovou u komise.

Žádala jsem si o plný invalidní důchod který mi byl zamítnut ,přiznali mi ČID druhého stupně s tím že mi výplata zůstane ve stéjné výši jaký jsem pobírala při ČID jedna.Leží mi v hlavě že lidé kteří jsou přeřazeni z ČID jedna na ČID dva automaticky mají důchod o nějakou částku zvednutou  a mě nechali peníze stéjné.

Paní doktorka Chladilová z komise mi při poslédní návštěvě řekla že mám svůj stav řešit neschopenkama.

 Pane Krása moc prosím o radu mám zkusit požádat o změnu invalidního důchodu.Nebo se někam odvolat ???Předem moc děkuji Draha Augustýnová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Augustýnová,

pokud Vám byl ID I. stupně, dříve ČID, vyměřen před rokem 2010 tak skutečně je to tak, že v případě přechodu z I. stupně ID na II. stupeň ID se vyplácená částka nemění. Dčívější ČID byl polovinou PID, plného invalidního důchodu. Dnešní ID I. stupně činí asi 33 % plného ID a ID II. stupně asi 50 % plného ID. proto se částka nemění.

Pokud jde o to, že Vám nebyl přiznán plný ID, můžete podat námitku, a to do 30 dní od zamítnutí Vaší žádosti o plný ID. Námitka se posílá prostědnictvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Pokud Vám již tato doba uběhla, tak je potřeba podat novou žádost.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji