Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Lucie
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý večer,už 12 let se léčím s onemocněním lumbálních a jiných meziobratlových plotének s radikulopatií.Po první operaci jsem ještě dokončila SOŠ vyučená jsem kuchařka ale kvůli tomuto onemocnění se tím bohužel živit nemohu,po druhé operaci jsem si zažádala o ID paní doktorka mi u komise řekla že mám nárok na PID který jsem pobírala 2 roky,postupně mi ID snížili až na ČID 1,jenže po pár letech se mi ploténky vyhřezávají stále jedna po druhé,těd už sotva zvládám domácí práce mám problém se sezením a dost velké bolesti ani injekce na bolest nepomáhají,v současné době čekám na výsledky z MR,chci se vás zeptat pokud bych opět měla výsledky špatné a rozhodla se na operaci ještě nějaký čas nejít je možné že by mi vrátili aspon ČID 2stupně?Můj zdravotní stav se vlastně ani nezlepšil a naopak v této chvíli se pořád neustále zhoršuje.Děkuji za odpověd Lucka M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

pokud se zhoršil Váš zdravotní stav, tak můžete požádat o zvýšení stupně ID. Pokud byste neuspěla, doporučuji podat námitku a za zvýšení stupně ID bojovala.

S pozdravem Václav Krása