Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Eleonora Kudova
Předmět dotaz
Dotaz

dobry den, chtela jsem se zeptat jestli si muzu pozadat o ID  trpim gonartrozou obou kolen  a uz pouzivam i hole.. bolesti jsou velmi silne i kdyz beru leky... dlouhodoba chuze temer nemozna.. vedle toho se staram o postizeneho syna tezkou mentalni retardaci a bez pomoci dcery bych to uz jen tezko zvladla.. dekuji a s pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kudová,

samozřejmě že o ID si můžete požádat, ovšem nevím, zda budete úspěšná. O ID se zpravidla žádá tehdy, pokud je osoba v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Což Vy asi nejste, Doporučuji Vám, abyste k žádosti předložila doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.