Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - prodloužení PN - lázeňská léčba - či žádost o ID ?

Autor Mirka Novotná
Předmět Dotaz - prodloužení PN - lázeňská léčba - či žádost o ID ?
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

od známé jsem dostala tip na Vás a Váš web s tím, že byste mi možná pomohl objasnit můj dotaz.

Obracím se tedy na Vás s následujícím dotazem. Pro dlouhodobbě nepříznivý zdravotní stav (onemocnění páteře, psychosomatické, depresivní stavy) jsem již od 1.12.2015 v pracovní neschopnosti, nyní již v ochranné lhůtě. Dne 28.11.2016 nastupuji na měsíční komplexní lázeňskou léčbu, pak dle zdravotního stavu se zvažuje i operativní řešení.  Ráda bych se Vás zeptala, jak mám postupovat, když k 1.12. 2016 to bude přesně rok, co jsem v PN a v této době budu akorát v lázních. Mám si zažádat o prodloužení pracovní neschopnosti (tak, aby mi neshopenka pokryla lázeňskou léčbu?), či si mám zažádat o invalidní důchod? Prosím, poraďte, jak nejlépe v této situaci postupovat a zda se mám obrátit na PSSZ s vyplněním formulářů? Zkrátka, jak nejlépe postupovat, abych nezůstala bez prostředků, jediným zdrojem příjmu jsou právě nemocenské dávky.

Předem Vám velice děkuji za odpověď

Hezký zbytek dne

 

 Mirka Novotná

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

doporučuji Vám, abyste udělala obojí. To znamená, abyste požádala o invalidní důchod, ale také o prodloužení pracovní neschopnosti, protože ID se vyřizuje poměrně dlouho. Obojí vyřídíte na OSSZ. Návrh na prodloužení pracovní neschopnosti by měl provést Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji