Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - OILDP - studium a vliv výše ID?

Autor V.
Předmět Dotaz - OILDP - studium a vliv výše ID?
Dotaz

Dobrý den,

jsem Vám už psala, ale asi jsem špatně zformulovala dotaz, omlouvám se, napíši ho znova... nedávno jsem byla ID 1. stupně, jsem postižená od narození, dříve to byl částečný důchod, který mi byl uznán v 16 letech, před pár měsíci jsem si zažádala o změnu stupně invalidity a stala se invalidní 2. stupně, chtěla bych se zeptat jestli se započítává studium? V OILDP jsem neměla uvedeno, že jsem studovala. Odmaturovala jsem v roce 2010 (prý se započítává 100%), po podání námitky (chtěla jsem zkusit i nárok na 3. stupeň, chybí mi 10b. - neuznali mi ho), jsem doložila  potřebné dokumenty studia. Čekám rozhodnutí z Prahy plus i to oznámení (výměra důchodu) zatím mi to nedorazilo. Myslíte si, že studium se započítá do výše ID? Výše ID 1. stupně ani 2. stupně se neliší... Mám mám stále cca 5800,- (12/2017). Započtěná doba je 44 let... A kdyby byla špatně vypočítaná výše ID kvůli tomu, že studium nebylo v OILDP, pochybila CSSZ? Nebo je to moje chyba? A je nárok na zpětné vyplacení zbytku, který mi v tom případě mohl náležet? Od ukončení studia v r. 2010 je to už 8 let.... Děkuji Vám za odpověď. Přeji Vám hezký den.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní V.,

příště bych prosil celé jméno. Studium se započítává v délce 6 let od dovršení věku 18 let. Vzhledem k tomu, že jste studovala až později, tak tato doba není zahrnuta do náhradní doby z důvodu studia.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji