Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - důchod VŠPJ

Autor Lukáš Koubek
Předmět Dotaz - důchod VŠPJ
Dotaz

Dobrý den,

rád bych se zeptal ohledně invalidního důchodu. Jsem 21letý student s průkazem ZTP/P a chtěl bych pobírat invalidní důchod. Nejsem si ale jistý, bude-li to pro naši rodinu finančně výhodnější. Chtěl jsem se tedy zeptat, jak by to bylo se mzdou a jejími daňovými odpočty na mě, u mých rodičů.

Předem děkuji za odpověď
Lukáš Koubek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koubku,

v případě, že by Vám byl přiznán ID, nebudou Vám vypláceny příspěvek na dítě a případně další dávky hmotné nouze. Jeden z rodičů, by mohl tuto věc využít k částečnému odpočtu daně z příjmů. Nijak by se to však nepromítlo do placení jejích zdravotního a sociálního pojištění.

S pozzdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.