Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - body ID

Autor V.
Předmět Dotaz - body ID
Dotaz Dobry den, chtela bych se Vas prosim zeptat jak je to s body u posuzovani invalitidy? Kdyz je treba 50-60 ale přidávaji se dalsi zdravotní problemy související treba i s hlavni nemoci (50-60) . Posudkovy d . mi uznal jen 55 a k tomu asi 0 za treba dosažené vzdelani, nikdy jsem nenašla praci odpovídající memu vzdelani... mam narok na techto 10 bodu? Byla jsem u posudkoveho dr. OSSZ, uznal mi 55% a 2. stupen ( mela jsem 1. stupen) jsem postižená od narozeni. Myslite ze ma smysl podat námitku a chtit 3.stupen? Dekuji Vam za odpoved. Preji Vam hezky den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní V.,

vyhláška č. 359/2009 Sb., kterou se stanoví procentní míry poklesu pracovní schopnosti v § 4 stanoví, že při více diagnózách se k míře poklesu pracovních schopností dle hlavní diagnózy může také zohlednit další zdravotní postižení, to znamená další diagnózy a celkovou míru invalidity lze zvýšit o dalších 10 procentních bodů. Ve Vašem případě by to však situaci nijak neměnilo, protože III. stupeň míry invalidity je stanoven až při 70 % poklesu pracovních schopností.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji