Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace pro podnikajícího invalidního důchodce

Autor Jana
Předmět Dotace pro podnikajícího invalidního důchodce
Dotaz Dobrý den, prosím o inforamace či radu, kde informace získat. Zajímalo by mne, zda může invalidní důchodce získat nějaké dotace na znovurozjetí podnikání - šlo by spíše o provozní dotace. Jedná se o případ, kdy díky úrazu a dlouhodobé léčbě (5 let) bylo podnikání v oblasti kadeřnictví přerušeno. Nyní není možné díky trvalým následkům provoz zajistit vlastmína silama. Nabízí se řešení, že by do kadeřnictví byly přijaty učenky, které by pomohly s méně profesně náročnými pracemi. Je možné získat alespoň v prvopočátku provozní dotaci na výplatu jejich mezd, popř. na jiné provozní náklady? Zaměstavatelem by byla invalidní osoba. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

samozřejmě, že úřad práce může takovou dotaci přiznat, ale jen v případě, že osoba je v eviddenci úřadu práce jako zájemce o práci, jinak to není možné.

S pozdravem Václav Krása