Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doporučení na ID

Autor Regnerová
Předmět doporučení na ID
Dotaz Dobrý den, pane Krása. Ráda bych se vás zeptala na několik věcí. 1. Praktickým lékařem mi bylo doporučeno si podat žádost alespoň o částečný ID. Vím, že bez všech lékařských zpráv mi nemůžete říct, zda na něj mám nárok, ale pokud mi ho lékař doporučil a má všechny mé lékařské zprávy, zda je šance uspět? 2. Co vše k tomu budu potřebovat a kam žádost podat? 3. Z čeho se mi případně bude vypočítávat? Momentálně jsem doma s dětma, starám se o manželovu maminku která pobírá Pnp, před tím jsem byla cca 6 let na RD, a před tím jsem byla řádně zaměstnaná. Děkuji za odpověď Regnerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Regnerová,

pokud Vám Váš ošetřující lékař doporučil zažádat o ID, tak byste to měla zkusit. Je potřeba, abyste se dostavila na Vaší Okresní správu sociálního zaezpečení a zde sepsala žádost o ID. Samozřejmě, že žádost doložíte doporučujícím vyjádřením Vašeho ošetřujícího lékaře. Poté budete pozvána k Lékařské posudkové komisi. Připravte se na to, že vše bude dlouho trvat. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.