Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dopočtené doby

Autor Petr
Předmět Dopočtené doby
Dotaz Po těžkém pracovním úraze , což mám popsáno i v posudku ID , mi byl přiznán ID 2.st., na důchodovém mi bylo dopočteno přes 2600 dní do řádného důchodu . Chtěl bych vědět , jak se v případě mého odchodu do předčasného důchodu budou tyto dny započítávat do odpracované doby resp. do dob pojištění ze 100% či z 80% ?? Příklad : ke dni mého zvoleného odchodu do předčasného důchodu vyčerpám 1400 dopočtených dní , jak se budou tyto dny započítávat , plně - vzhledem k pracovnímu úrazu s následkem ID, či jen částečně ? Bude mi započteno 1400 dní nebo jen 1120 dní .. Upřesňuji ,že po celou dobu jsem hlášen na ÚP , odpracováno mám 40 roků . Děkuji za info , odpověď . Myslím ,že bude zajímat více lidí ...

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

doporučuji Vám, abyste neodcházel do předčasného důchodu. Přiznám se, že v dopočtených dnech se nevyznám a doporučuji Vám, abyste se pokusil mít alespoň nějakou pracovní aktivitu, protože se tím jinak výrazně poškodíte. Skutečnost, že jste hloášen na ÚP není z hlediska nároku na starobní důchod příliš relevantní. Do náhradní doby se počítají maximálně tři roky evidence jako uchazeče o zaměstnání na ÚP. To znamená, že ostatní dobu si uchazeč o zaměstnání musí platit alespoň minimální důchodové pojištění, aby mu doba byla započítávána do odpracované doby. Pouze při III. stupni ID je započítávána celá doba, kdy člověk nepracuje, do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji