Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doplatek pojisteni

Autor R.J.
Předmět Doplatek pojisteni
Dotaz Dobry vecer,prosim o radu,pokud mi byl priznan cid ale bohuzel jsem zil poslednich 8 let prapodivnym zpusobem takze nesplnuji podminku 5let pojisteni za posl.10let.Vychazi mi to na 3roky.Existuje moznost zpetneho doplaceni pojistneho abych dostal vyplaceny davky a kde tak lze ucinit?Dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

od pana předsedy Václava Krásy jsem převzala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

V rámci odpovědi na váš dotaz vám doporučuji obrátit se na Českoz správu důchodového pojištění  Praha 5, Křížová 25, 125 00 se žádostí označenou vaším rodným číslem a přesné vyčíslení nedoplatku v rámci  doby pojištění pro nárok na důchod a současně s dotazem, jakým způsobem by jste tento nedoplatek mohl uhradit. Poklud je mi známo, doplacení se povoluje. Teprve po doplacení vám, jak jistě víte, bude důchod  i vyp¨lácen.
Současně vás upozorňuji, že i v současné době  by jste měl být evidován na příslušném ÚP, aby za vás  bylo pojištění placeno.
 
Pokud budete mít další dotazy, můžete opět využít skužby naši  poradny. Kontaktní data jsou uvedena níže.
 
S pozdravem
JUDr. Věra Dreslerová
poradce NRZP ČR
tel: 266 753 422