Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doplatek do výše invalidního důchodu

Autor Irma
Předmět Doplatek do výše invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, manželovi byl v prosinci 2012 přiznán inv. důchod 3. st. s datem účinnosti od srpna 2012. Od února do 30.11. ale  pobíral nemocenskou. Doslechla jsem že, že má nárok na doplatek rozdílu mezi nemocenskými dávkami a výší ID. Je to pravda? Pokud ano, musí si manžel zažádat sám? Zatím uběhla krátká doba, takže je možné, že ČSSZ doplácí po nějaké době automaticky ... Děkujeme za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Irmo,

doporučuji Vám, aby Váš manžel počkal až na pravidelnou platbu důchodu a teprve po té případně vrátil část nemocenských dávek. To znamená, že pokud mu bude od srpna vyplácen plný důchod, tak je zřejmé, že nebyla zohledněna skutečnost, že Váš manžel nepobíral dávky v nemoci. Tyto dávky by se potom musely vrátit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.