Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dopis z LPS

Autor Monika
Předmět Dopis z LPS
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda si myslíte, že se něco v budoucnu u naší posudkové komise změní k lepšímu? Mám 6 psychiatrických diagnóz + i fyzické a nebyla jsem schopna se ke komisi ani dostavit. Jaké bylo mé překvapení, když mi dnes přišel dopis - obyčejně! A v něm bylo psáno: Na jednání přichází sama. Vysoké, štíhlé postavy. Spolupracuje... líčí subjektivně stesky... vždyť toto je vlastně úplná lež. Dále jsou v dopise chyby, ID mi tedy nechali na II. stupeň, ale přičetli pouze 5% místo 10%, přijde mi to celé odfláknuté, jsem z toho opravdu šokována. Stejně tak, jako při poslední návštěvě zajímalo paní, jaká mám zvířata, zda se mnou komunikují apod. Celý náš posuzovací systém mi přijde velmi ponižující.

S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

pořád usiluji o to, aby se změnil způsob posuzování. Bude to ještě trvat.

S pozdravem Václav Krása