Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dokumentace

Autor David
Předmět Dokumentace
Dotaz pozvání k přezkoumání zdravotního stavu z důvodu pobírání ID neznamená automaticky odebrání důchodu. Musíte si zajistit novou lékařskou zprávu, která bude komentovat neměnnost při zhoršení vašeho zdravotního stavu. Dobrý den,všechny mé lékařské zprávy odeslal můj obvodní lékař. Anebo to musí být jiná lékařské zpráva ve které musí být napsáno že se můj stav nelepší a dlouhodobě se lepšít nebude? a stačí když to napíšu můj obvodní lékař,nebo to musí napsat každý můj ošetřující lékař zvlášť? a mohl bych to případně poslat s odvoláním? Předem Děkuji S pozdravem David G.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

pokud Váš obvodní lékař iodeslal zprávy, tak je to v pořádku. Doporučuji Vám, abyste se jednání určitě účastnil. Stačí, když o neměnnosti Vašeho zdravotního stavu napíše zprávu Váš obvodní lékař. Pokud by Vám byl ID odebrán, tak Vám doporučuji podat námitku a k ní je dobré přiložit kopie lékařských zpráv.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.