Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dobrý den....

Autor Tamara
Předmět Dobrý den....
Dotaz

Chtěla bych se zeptat...přišel mě posudek o invaliditě, že jde o invaliditu třetího stupně...že došlo k poklesu pracovní schopnosti o nejméně 70% a není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek...Jak tomu mám rozumět..?a jěště této větě nerozumím...Procentní míra poklesu pracovní schopnosti se ve smyslu § 3 a 4 vyhlášky č.359/2009 nemění.A zajímalo by mě jaký nejmenšší výměr můžu dostat za těchto podmínek...Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tamaro,

posudek o invaliditě, který jste obdržela vůbec není rozhodující pro výši důchodu. Je tím zdůvodněno, proč Vám byl přiznán důchod ve III. stupni. Důležitá je pro Vás věta, že nejste schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. To znamená, že nemůžete běžně pracovat a doporučuji Vám, abyste případnou pracovní aktivitu neměla větší než přibližně 1/3 pracovního úvazku. Aby Vám nebyl změněn ID ve III. stupni.

S pozdravem Václav Krása