Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba vyřízení

Autor Monika
Předmět Doba vyřízení
Dotaz

Dobrý den pane Krása, moc děkuji za odpovědi. Na rozhodnutí od sociálky jsem čekala déle, než je lhůta 90 dní a ještě jsem je musela dvakrát urgovat, dost mě děsí představa, že na námitku mají dalších 90 dní, protože ten stres je obrovský. A jaká situace by musela nastat, aby řízení mohlo být přerušeno? A dostala bych o tom vědět? Jinak jste psal, že na odeslání peněz nemají lhůtu, mohlo by se tedy teoreticky stát, že by je poslali např. třeba až za rok? Předem děkuji. S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

správní řád umožňuje přerušit správní řízení pro tzv. řízení o předběžné otázce - to je třeba posouzení zdravotního stavu posudkovou komisí. Pokud jde o peníze, tak rok určitě čekat nebudete. Musíte však sama vytvářet tlak a pořád se ptát na OSSZ, kdy Vám pošlou peníze.

S pozdrvem Václav Krása