Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba vyřízení

Autor Monika
Předmět Doba vyřízení
Dotaz

Dobrý den, žádala jsem zpětně ID o dva roky a kupodivu mi byl uznán, tudíž mi má přijít celkem velká částka, chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaká lhůta, do které by mi částka měla přijít? Dále mi byl při té příležitosti ale ID snížen :-) Tudíž budu podávat námitku a také by mě zajímala lhůta, za jak dlouho mě maximálně musí pozvat od odeslání mé námitky? A když by byl ID 3 stupně 8791kč kolik by přibližně mohl být ID 2 stupně? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

na odeslání peněz není stanovena lhůta. U námitkového řízení je správní lhůta v délce 90 dní, ale řízení může být přerušeno, takže doba vyřízení může trvat dlouho. Částečný ID může činit asi polovinu částky PID.

S pozdraem Václav Krása