Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba vyřízení

Autor Anonym
Předmět Doba vyřízení
Dotaz Dobrý den. Neuznali mi důchod kvůli nedostatečné době pojištění. Tu jsme ale doplatili pomocí dobrovolné účastní na pojištění. Paní, co to s námi vyřizovala, mluvila o tom, že to udělá jako doložení nových skutečností nebo tak něco. Chci se zeptat, jak dlouho to trvá než mi zase nárok na důchod uznají. Musím si požádat o to znova? A vyplácí se zpětně (od doby uznání invalidity) automaticky nebo o to musím zažádat. Děkuju za odpovědi.

Odpověd na dotaz:

Anonyme,

když někoho žádám o pomoc, tak je slušné se představit.

Pokud Vám na OSSZ bylo řečeno, že doplacení příjmů bude jako doložení nových skutečností, tak by mělo správní řízení pokračovat dál a nemusíte podávat novou žádost. Přesto Vám doporučuji zeptat se na OSSZ, zda správní řízení ve věci Vaší žádosti pokračuje nebo musíte podat novou žádost.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji