Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba vyplácení PID

Autor Ivana Horáková
Předmět Doba vyplácení PID
Dotaz

Dobrý den.  Mám skromný dotaz. V únoru 2009 mi byl přiznán PID. Minulý týden jsem byla na posudkové komisi, která mi snížila PID na ČID druhého stupně s dnem platnosti od 24.2.2012. Chtěla by jsem se zeptat, jak dlouho ještě budu pobírat výplatu dávek PID. V dotazích jsem četla, že 12 měsíců a nejsem si jista zda se to týká i mě. Předem děkuji za vaši odpověď. Ivana Horáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáková,

pokud jste nebyla od přiznání PID na kontrole důchodu až do snížení ID, tak budete PID pobírat ještě 13 měsíců. Pokud jste Však již měla jednu kontrolu zdravotního stavu, tak budete pobírat rovnou snížený ID. Souvisí to s účinností vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity, která vstupila v platnost 1. 1. 2010.

S pozdravem Václav Krása