Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doba pro vyřízení žádosti o ID

Autor Irena
Předmět Doba pro vyřízení žádosti o ID
Dotaz

Dobrý den.

Prosím o odpověď ve věci, kdy jsem 20.2.2013 podala k OSSZ návrh na posouzení zdravotního stavu pro ID a k dnešnímu dni se nekonalo žádné řízení v dané věci.Byla jsem pouze sepsat před 3 týdny zdravotní dokumentaci pro OSSZ u své praktické lékařky.Může OSSZ posoudit můj zdravotní stav i bez osobního předvolání a hned jej postoupit ČSSZ? Nebo do jaké doby by mělo proběhnout řízení za mé přítomnosti u OSSZ.

Děkuji za Váš čas a odpověď.Irena.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ireno,

posudkoví lékaři si někdy situaci usnadňují tím, že posuzují zdravotní stav bez přítomnosti žadatele. To se spíš však děje u žádostí o různé dávky. U ID tomu tak zpravidla není. Doporučuji Vám, abyste kontaktovala OSSZ a informovala se na termín Vašeho posouzení zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.