Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doaz k invalidnimu duchodu

Autor Olina Němečkovaq
Předmět Doaz k invalidnimu duchodu
Dotaz

Mili pane Krása, měla bych kvám ještě jednu malou prosbičku ohledně mé 14ti leté.dcerky,, Blo mi řečeno, Že v 15ti letech nebude mít občanský prukaz vzhledem k jejímu stavu, jelikož má hodnš léku tudis je dlohodobe medikovana zkrze caste poruchy chovani, A chtela bych se informovat, dlali by mela narok na invalidni duchod, dekuju jeste jednou moc za vasi radu, Z pozdravem Němečkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Němečková,

pokud Vaše dcera bude nadále studovat, tak může před dovršením 18 let požádat o přiznání invalidního důchodu. Pokud již nebude studovat, měla by se po ukončení základního vzdělání přihlásit na úřad práce. Je možné však také přiznat ID pro invaliditu z mládí. V této věci Vám doporučuji, abyste se s dotazem obrátila na okresní správu sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása