Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DNZS

Autor Radek
Předmět DNZS
Dotaz Dobrý den, na netu jsem našel publikaci s názvem "AKTUALITY PRO LÉKAŘSKOU POSUDKOVOU SLUŽBU", vydalo MPSV ČR v roce 2012, kde se píše: "Z hlediska zdravotního se nepodstatný nebo žádný vliv DNZS (zřejmě dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav) na pracovní schopnost projevuje stabilizací nebo adaptací a rovněž i tím, že se při DNZS minimalizoval výskyt dočasných pracovních neschopností nebo řízení o invalidní důchod nepředchází dlouhodobá dočasná pracovní neschopnost." Jak tomu rozumět? Chápu dobře, že pokud řízení o invalidní důchod nepředchází větší počet dočasných pracovních neschopností, má žadatel o invalidní důchod menší naději, že mu bude invalidní důchod přiznán? Děkuji, s pozdravem Radek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

je to skutečně tak, že při žádosti o ID se přihlíží k délce a četnosti pracovních neschopností. Tyto metodické pokyny vůbec nevycházejí ze zjišťování funkčního potenciálu jednotlivých orgánů, ale pouze z diagnoz. Dlouhodobě kritizujeme způsob stanovení míry invalidity.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.