Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dlouhodobá nemocenská dotaz

Autor Šárka
Předmět dlouhodobá nemocenská dotaz
Dotaz

Dobrý den jmenuji se Šárka je mi 34 let pracuji sedmím rokem jako dělník ve výrobě pro automobilový prumysl

ale ted jsem v pracovní neschopnosti už 9tý mesic a 15.2.2013 jsem byla na operaci plotynek chtěla bych se zeptat jak je to dál s vyplacenim nemocenské slyšela jsem že socialka vypláci jen devět měsícu prosim o odpověd zda je to možné a taky jak je to s duchodem take jsem slyšela a už sem si i o něj zažádala že kdýž mi ho přiznají tak se mnou zaměstnavatel ukončí pracovní poměr ?  předem děkuji za odpověd

S Pozdravem Šárka

 

muj e-mail: shark55@centrum.cz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

dávky v nemoci se vyplácí minimálně jeden rok, přičemž na základě rozhodnutí revizního lékaře může být pracovní neschopnost prodloužena o další rok a tudíž i dávky v nemoci jsou vypláceny po tuto dobu.

Pokud jde o odchod do ID, tak po 9 měsících pracovní neschopnosti je možné již o ID požádat. Pokud zaměstnavatel nebude mít pro Vás vhodné zaměstnání, tak Vás může propustit z důvodu zdravotního stavu, a to bez odstupného. Lépe by bylo, kdybyste se se zaměstnavatelem dohodla na výkonu práce na jiném pracovišti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.