Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Diskuse

Autor Petrásek Jan
Předmět Diskuse
Dotaz

Předem velice zdravím.Zaujel mě příspěvek paní 10.12  pí Veselá.(mám podánu žádost rovněž,budu vás informovat)

To,že v Příbrami je velice nesnadné získat příspěvek je zde známo.Místní krajský pos.lékař šmahem odnímá (repektive léčí invalidy) důchody  atd.Získat příspěvek na auto je jako vylezt na nejvyšší horu světa. Ale pak je tu druhá stránka věci:

1 )žádost o příspěvek

2) zdravotní stav ,který vypisuje váš obvodní lékař,který dostane patřičný tiskopis.

    (potažmo nálezy odborného). Zde bývá často kámen úrazu.Je to stejné jako s lázněmi,jedna
    žádost vyplněna optimálně,se všemi diagnozami a u druhéhé žádosti chybí jedna věta a   dostane   příspěvkové lázně.

3 ) subjektivní ani objektivní stav nic neznamená,pokud to není náležitě vypsáno.

4 )příslušný záko a body v něm je tak blbě napsán,že u jedné krajské sociálky vám příspěvek přiznají a u druhé vás přeřadí z ID 3 stupeň na 1 stupeň.Bohužel je to v lidech,ale vám moc děkuji,že se tím dáte práci  a odpovídáte.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petrásku,

bohužel je to tak, že jednotnost posuzování skutečně není. NRZP ČR považuje současný model posuzování za v zásadě chybný. Změna je však možná pouze rozsáhlou a zásadní novelou zákona o sociálních službách, což je věc, která se pravděpodobně v tomto volebním období neuskuteční. Pokud byste měl konkrétní poznatky z okr. Příbram, mohu požádat MPSV, aby provedlo kontrolu posuzování na této OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji