Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Diabetik 1. typu

Autor Milan
Předmět Diabetik 1. typu
Dotaz

Dobrý den ..Chtěl bych se jen v rychlosti zeptat. Je mi 33 let a v 15 letech jsem dostal diabetes 1. typu...a teprve od roku 2015 pobírám částečný invalidní důchod 1. stupně, kdy jsem si tedy o něj zažádal. Chtěl se zeptat zda se dá zažádat i o zpětné vyplacení důchodu, když cukrovku mám od 15 let, ale zažádal si o invalidní důchod až v roce 2015?... Děkuji za odpověd Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

domnívám se, že není možné požádat zpětně o přiznání ID. Invalidní důchod je nejdříve přiznáván až od 18 let, ale takto zpětně nelze o něj požádat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji