Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

diabetická retinopatie

Autor Dajana
Předmět diabetická retinopatie
Dotaz

Zdravím pane Kráso a mám jeden dotaz.Pobírám ID prvního stupně,léčím se insulinoterapií 4x denně na DM.  Zhoršil se mi zrak ,kde vidím pouze hustou mlhu,nerozeznám tváře a písmenka taky nepřečtu - jedná se o levé oko a pravé na tom není o moc líp. Myslíte,že bych mohla mít nárok na ID druhého nebo třetího stupně?  Děkuji Dajana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dajáno,

pokud se Vám zhoršil Váš zdravotní stav proti stavu při posuzování u ID I. stupně, doporučuji Vám, abyste si požádala o ID vyššího stupně. Žádost se podává na OSSZ. Doporučuji Vám, abyste žádost doplnila o stanovisko Vašeho odborného lékaře.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.