Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

diabetes

Autor Miroslava Vaňková
Předmět diabetes
Dotaz

Dobrý večer,jsem diabetička 5x denně na inzulinu.  Mimo jiné,vysoký krevní tlak,cholesterol,úzkostné stavy,užívám Helicid.ČID jsem pobírala nejprve rok,poté 3roky.Nyní mi byl přiznán v v květnu 2011,ale nepíší dobu přiznání,dekuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vaňková,

pokud není stanovena doba pobírání ČID znamená to, že je přiznán na dobu neurčitou. To však neznamená, že nemůžete být předvolána ke kontrole zdravotního stavu, a že by Vám ID nemohl být odebrán.

S pozdravem Václav Krása