Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

diabetes

Autor Julie Mladá
Předmět diabetes
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

chtěla bych se zeptat, o jaké výhody může žádat manžel (53 let) -diabetik, který si 4x denně aplikuje intzulin, dále se léčí s vysokým krevním tlakem, cholesterolem a má elergii v zimě na chlad a v létě na trávy. V loňském roce s ním zaměstnanvatel ukončil prac.poměr, nezbylo než zahájit SVČ , kde došlo k poklesu příjmu cca o 50%. Mohl by získat invalidní důchod ? V jakém stupni?

Děkuji za odpověď

Julie

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mladá,

domnívám se, že Váš manžel může požádat o ID, ale pravděpodobně by mu byl přiznán ID v I. maximálně II. stupni. problém posuzování míry invalidity spočívá v tom, že je posouzena hlavní diagnóza a ostatní onemocnění mohou navýšit míru ztráty pracovních schopností maximálně o 10 %.

S pozdravem Václav Krása