Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

diabetes

Autor Karel Slavíček
Předmět diabetes
Dotaz Dobrý den , zaznamenal jsem komentář z roku 2017 , že pokud má být přiznán ID I stupně pro diabetes musí být klient zařazen dle vyhlášky 359/2009,kapitoly IV položky 2c případně musí být k diabetu přidružena další nemoc. Že se v takovém případě totiž body sčítají. Chtěl bych se zeptat jak je to se sčítáním bodů v případě, že už je přiznán ID I stupně pro jiné onemocnění v návaznosti na §2 odstavec 3 výše zmiňované vyhlášky. Můj dotaz je bohužel důsledkem zhoršené cukrovky a funkce slinivky. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Slavíčku,

je to tak, že je možné zvýšit procentní ohodnocení míry invalidity z přídružené nemoci k hlavní nemoci, a to však maximálně o 10 % ních bodů. Pokud však máte zhoršení zdravotního stavu, tak by asi stálo za to požádat o vyšší stupeň ID, protože jestli tomu dobře rozumím, tak došlo ke zhoršení Vaší hlavní diagnózy. 

Záleží však na Vás.

 

S pozdravem Václav Krása