Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dětský diabetes

Autor Václav Valenta
Předmět dětský diabetes
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Mému studujícímu synovi (16 let )byl zjištěn a prokázán silný diabetes.V současné době je hospitalizován (JIP), inzulin bude aplikovat 3-4 krát denně. Opravdu neexistují úkony, které bychom za něj museli provádět, nicméně se chci zeptat. Není to můj první dotaz na Vás a dobře vím, že nejste lékař - myslíte, že má nárok na ID, Pnp ( předpokládám že ne), příspěvek na mobilitu ? děkuji za odpověď a přeji hezký den Václav Valenta

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valento,

Váš syn nebude mít určitě nárok na PnP ani příspěvek na mobilitu. Mohl by pravděpodobně uplatnit žádost na částečný ID, protože tato nemoc mu určitě bude komplikovat přístup k zaměstnání. Žádost je potřeba podat před dovršením 18 let věku.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.