Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Deprese a ID

Autor Sandra
Předmět Deprese a ID
Dotaz Dobrý den, obracím se sem spíš z informativního důvodu. Je mi 24let a trpím depresemi (ne těžkými) a také mám značné problémy v komunikaci s lidmi. Tyto potíže trvají již řadu let. Nejsem schopná najít si normální práci a když už se mi tento proces podaří, nakonec v ní stejně dlouhodobě nevydržím (nejsem ráno schopná vstát z postele, když se objeví nějaký i sebemenší konflikt, již nejsem schopná kontaktu, atd). Byla jsem již dvakrát hospitalizovaná V PLB prvně asi v 15letech kvůli depresím a sebepoškozování, po druhé před třemi roky kvůli pokusu o sebevraždu. Do teď ale neberu žádné léky - když jsem dostala antidepresiva naposledy, tak jsem skončila v PLB. Žiju sama a prakticky se s okolím nestýkám. Tak bych se chtěla zeptat, zda mi můžete nějak poradit či je možnost nějakým způsobem žádat o finanční příspěvek, protože v této oblasti mám již dlouhodobé problémy a nevím, jak je řešit. Děkuji za odpověď, S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sandro,

doporučuji Vám, aby Vám Váš ošetřující lékař napsal doporučení na přiznání invalidního důchodu. S tímto doporučením zkuste na okresní správě sociálního zabezpečení požádat o invalidní důchod.

S pozdravem Václav Krása