Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Délka určení výsledku kontrolní prohlídky na ID

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět Délka určení výsledku kontrolní prohlídky na ID
Dotaz Vážený pane Kráso, jsem 10,5 roku v invalidním důchodu III.stupně (chronická paranoidní schizofrenie), nyní v půlce dubna mi byl poštou doručen formulář na kontrolní prohlídku, ke kterému psychiatr napsal svou zprávu a praktický lékař vyplnil formulář a odeslal jej, dorazil 22.4. Nyní uběhlo již téměř 5 týdnů a stále mi nebylo doporučenou ani obyčejnou poštou doručeno rozhodnutí o výsledku kontrolní prohlídky a (ne)zachování III.stupně invalidity. Je takto dlouhá doba vyřízení normální? A pokud ne, lze posudkovou službu nějak přimět k rychlejšímu vyřízení této věci? Děkuji Vám za pomoc, s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

to ještě není příliš dlouhá doba. Správní orgán má lhůtu minimálně 60 dnů. Takže se nic neděje.

Radši bych se jim moc neozýval. V této věci není dobré být příliš aktivní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji