Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

datum vyplácení ID?

Autor Novotná Hana
Předmět datum vyplácení ID?
Dotaz

Dobrý den!Mám dotaz odkdy by mi byl vyplácen ID. 4.5 2010 jsem podala žádost o ID,předvolání před LPK bylo určeno na 24.2 2011,byl mi uznán CID 2.stupně s datem uznání invalidity od 28.1 2010.Dnes mi přišel dopis od OSSZ -sdělují mi,že moji žádost o invalidní důchod,přijatou dne 24.2. 2011 vyřizují,ovšem o nároku nemohou rozhodnout,nebot řízení nebylo dosud ukončeno.Zároven zasílají zálohu 20 000,-/v případě zamítnutí vratná/nějak se v tom už přestávám orientovat,měla jsem za to ,že by ID náležel ode dne ukončení PN/20.10.2010/.Navíc ,mám obavu ,abych splnila podmínku odpracovaných let,pro nárok na ID./JE mi 31 let,v 19,5 letech ukončení školy ve 20narození dítěte,poté 3 a čtvrt roku MD ,2 roky práce,poté rizikové těhotenství a opět 3 roky MD,nástup do práce na 3 měsíce poté roční PN.Nyní UP/Mohl byste mi prosím odpovědět zda aspon orientačně splnuji tuto podmínku,odkdy by mi náležel důchod a kdy nejpozději by měla OSSZ rozhodnout.Děkuji za odpověd .Velmi si Vás vážím za Vaši snahu pomáhat postiženým a přeji hodně sil a zdraví....s pozdravem  Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

¨vzhledem k Vaší péči o děti splňujete počet odpracovaných let. ID by Vám měl být vyplácen od ukončení PN. Myslím, že se nemusíte ničeho obávat. přiznám se, že těm datumům, které uvádíte příliš nerozumím a myslím, že jednají poněkud zmatečně.

S pozdravem Václav Krása