Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Crohnova nemoc

Autor Lenka Tošnerová
Předmět Crohnova nemoc
Dotaz Dobrý den pane doktore, měla bych dotaz ohledně crohna a invalidního důchodu. Je možnost přiznání invalidního důchodu s touto diagnósou? S crohnem bojuji od roku 2004, nyní mi je 33. Vždycky jsem měla nějakou dobu klid a pak to vypuklo. Nyní jsem od léta v neschopnosti jelikož se mi udělal u konečníku absces který mi byl operován, ale zůstala po něm píšťěl. Zhruba před měsícem jsem byla znovu operována kvůli zůžení v přechodu tenké a tlusté střevo. Sebrali mi asi 20 cm tenkého střeva a znovu zadrenovali tu píštěl. Nyní mě čeká biologická léčba a další chirurgický zákrok, při kterém mi vyřeší snad tu píštěl. Chtěla bych se jen poradit jestli mám vůbec zkusit žádat. Děkuji Lenka Tošnerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tošnerová,

nejsem žádný doktor. Domnívám se, že s Vaší diagnózou byste určitě měla mít nárok na invalidní důchod. Doporučuji Vám si o něj požádat. Pokud byste neuspěla, tak neváhejte podat námitku a případně i správní žalobu. Poradna NRZP ČR by Vám v téhle věci měla pomoci, poradnanrzp@nrzp.cz, telefon 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji