Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

crohnova choroba

Autor Jan Vańura
Předmět crohnova choroba
Dotaz

Dobrý den chtěl bych se zeptat na posuzování id podle vizáže pacienta . Mám diagnostikovánu cr. chorobu agresivní formu prvního stupně mám prodělané asi čtyři operace měl jsem i. duchod který mě byl odebrán zhruba před třemi roky posudkovou komisí jelikož jsem přibral a prý vypadám dobře.Každý den mám hrst lékú střevo je celkem v klidu ale objevily se jiné příznaky jako bolesti zad a kloubú velká únava a celkem dost mě to omezuje v práci.Tak by mě zajímalo jestli s tím něco vúbec jde dělat protože když si vzpomenu na toho posudkového lékaře který rozhoduje o osudu člověka kterého vidí prvně v životě ale celkem se mu líbí tak je mi úzko.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaňuro,

je samozřejmé, že ID není možno stanovit podle vizáže žadatele. Vzhledem k tomu, že uplynulo již několik let od odebrání Vašeho ID, doporučuji Vám, abyste požádal znovu o ID. Nejlépe bude, když Vám návrh napíše Váš ošetřující lékař. Žádost opřete především o zhoršení zdravotního stavu. Právě to by měl deklarovat lékař ve svém doporučení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.