Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČLK STÍŽNOST NA LÉKAŘE LPK

Autor Eva
Předmět ČLK STÍŽNOST NA LÉKAŘE LPK
Dotaz Dobrý den už jednu jsem vám psala ohledně snížení důchodu z III.stupně na první a na jednání posudkového lékaře pana MuDr. Zdeňka Neuderta . Napsala jsem na něho stížnost ,ale jak vidím v našem státě nemá nikdo zastání . Pan doktor mě přirovnával k horníkům a řekl že kdyby jsem si nezažádala o příspěvek na automobil tak mi důchod III.stupně zůstal. Jsem po 4 operacích krční páteře poslední byla v roce 2012 a k tomu byla ještě toho roku operace ramene .Stále mám potíže .Dneska mě přišlo vyrozumnění ,že lékař neporušil etické chování .Tak jestli tohle je normální jednání lékaře tak se už v tomhle státě můžeme k sobě chovat hůř než zvířata . s pozdravem Eva Odpověd na dotaz: Vážená paní Evo, mohla byste podat případně ještě správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a není třeba advokáta. Posílám Vám vzor správní žaloby. S pozdravem Václav Krása Dobrý den, ano správní žalobu podat mohu ohledně důchodu,ale ta se vleče i dva roky do práce mě nikdo nevezme a teď nemohu ani nikde žádat o práci jsem stále v léčbě a asi těžko mě bude pouštět na vyšetření co druhý den a k tomu ještě rehabilitace . Prostě náš stát je jeden velký bordel kdo má peníze docílí svého pokud je nemá je to marné s pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

já Vám přesto doporučuji, abyste správní žalobu podala. Není pravda, že projednání žaloby trvá dva roky, vyřízená je podstatně dříve. Správní žalobu byste měla opřít právě o výrok MUDr. Neuderta, že kdybyste nežádala o příspěvek na nákup motorového vozidla, tak by Vám ID zůstal. To je nepřípustné. Hodnocení zdravotního stavu prů účely příspěvku a ID je zcela rozdílné.

S pozdravem Václav Krása