Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid-rs

Autor karin fitzkova
Předmět čid-rs
Dotaz

Dobry den pane Krása,chtěla bych se zeptat,jestli bych měla nějakou šanci dostat částečný důchod,mám roztroušenou sklerozu,zdravotni problémy-zhoršená pamět,hůř se soustředím,trochu horši hybnost prstů na noze-bolesti,necitlivosti,brněni končetin,ztráta zručnosti rukou-trnuti při práci až do naprosté necitlivosti.Měla jsem sedavou práci,tak jsem si myslela,že super,bohužel pořád jsem zapomínala a nebyla jsem schopna vykazat tolik prace,po deseti letech mě propustili.Mnohokrát děkuji Fitzková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fitzková,

domnívám se, že můžete požádat o ID. Žádost se podává na OSSZ. je však nezbytné, aby žádost byla doporučena Vašim odborným ošetřujícím lékařem. Příznivému výsledku by zřejmě významně pomohlo, kdybyste byla delší dobu v pracovní neschopnosti. Delší dobou mám na mysli více jak 3 měsíce.

S pozdravem Václav Krása