Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CID prvniho a druheho stupne

Autor Radka
Předmět CID prvniho a druheho stupne
Dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat.
Jaký je rozdíl mezi ČID prvního a druhého stupně.
Jsem neslyšící a od roku 1995, od svých 20ti let mám ČID prvního stupně. Také mám od roku 1992, od svých 18 ti let průkaz ZTP. Kamarád je těžce nedoslýchavý, nosí sluchadla, má od roku asi 2010 ČID druhého stupně. Průkaz ZTP mu po těžkém boji přiznali teprvé letos. JE mu 24 let.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

mezi Vaším důchodem a důchodem známého není vlastně žádný rozdíl, protože záleží na tom, kdy byl důchod vyměřen. Od roku 2010 byl zrušen ČID a byl rozdělen na ID I. a II. stupně a první a plný invalidní důchod je ID III. stupně. Takže pokud Vy máte ID od roku 1995, tak Váš důchod je na peníze stejný jako důchod II. stupně Vašeho známého, kterému byl stanoven až v roce 2010.

S =pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.