Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID při zaměstnání

Autor Eva
Předmět ČID při zaměstnání
Dotaz

Hezký den.Je mi 34 let a prodělala jsem oční infarkt,takže jsem oslepla na jedno oko.Jsem již půl roku na PN.Doktor řekl,že si mohu požádat o ČID,Teď mi v zaměstnání nabídli,že bych od ledna mohla nastoupit na jinou prac.pozici.Chci se zeptat,jestli si musím nejprve zažádat o ČID a být stále na PN nebo mohu nastoupit do zaměstnání a poté žádat?A jestli existuje nějaký časový úsek prac. nesch. pro získání ČID?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

lépe by bylo zůstat v PN a požádat o ČID, teprve po rozhodnutí o přiznání ČID ukončit PN a nastoupit do zaměstnání. Pokud byste napřed nastoupila do zaměstnání, mohly by být s přiznáním ČID komplikace.

S pozdravem Václav Krása