Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

čid po transplantaci pankreatu

Autor Claudia Mikšovská
Předmět čid po transplantaci pankreatu
Dotaz Dobrý den,cca 15let beru čid kvůli diabetu /.stupně.Letos v únoru jsem byla transplantovaná,s drobnými problémy jako tříměsiční průjem,úbytek červených a bílých krvinek.Nyní je to 8měsíců po transplantaci a ráda bych věděla kdy asi o důchod přijdu.Děkuju Mikšovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mikšovská,

to záleží na ČSSZ. Je možné, že Vás nepozvou na kontrolu zdravotního stavu a tak budete ID pobírat dále. Vy sama nejste povinna hlásit změnu zdravotního stavu, pokud se necítíte být zcela zdráva.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.