Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID-jeho odebrání

Autor Artur Kupec
Předmět ČID-jeho odebrání
Dotaz

Dobrý den,

Jsem čid prvního stupně,je mi 35 let(mám vrozenou oční vadu-nevidím na pravé oko).Chtěl jsem se zeptat,za jakých podmínek mi mohou odebrat částečný invalidní důchod.Před komisi jdu po roce,tj. v srpnu 2010.Děkuji za odpovědˇa přeji krásný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kupče,

pokud dojde ke zlepšení zdravotního stavu je možné odebrat invalidní důchod. Od prvního ledna 2010 platí významná změna  zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Na základě této novely zákona byla vydána vyhláška č. 359/2009 Sb., kterou se stanoví procentní míry poklesu pracovní neschopnosti a náležitosti posudku o invaliditě a upravuje posuzování pracovní schopnosti pro účely invalidity. Na základě těchto změn může dojít k novému posouzení Vašeho nároku na pobírání ČID.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

S pozdravem Václav Krása