Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID I.st.

Autor Dana Zimová
Předmět ČID I.st.
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Pokud byl od r.2009 do června 2010 vyplácen ID I.st. v částce 7800 Kč. Poté byl odebrán. Nyní v dubnu byl přiznán ČID I.st. Dá se odhadnout, jaká by mohla být současná výše důchodu? Děkuji za odpověď. Dana Z.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zimová,

záleží na tom zda jste v této době pracovala či nepracovala. Nově stanovená částka se dá těžko vypočítat. Troufnu si říci, že pokud jste od 6/2010 nepracovala, tak je pravděpodobné, že ID I. stupně bude nižší než jste měla před rokem.

S pozdravem Václav Krása