Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID A STAROBNÍ DŮCHOD

Autor Slavka
Předmět ČID A STAROBNÍ DŮCHOD
Dotaz

Hezký den,mám dotaz.Od 23.7.2009 jsem na ČID.Do listopadu 2010 budu pobírat podporu z ÚP,do práce nemůžu chodit pro bolesti,ale na plný důchod to prý není(artoza).ČID mám 6100Kč.-do důchodu bych měla jít v březnu 2013.Jak se počítá důchod,když do té doby budu jenom na ČID?Kolik to může dělat?Nebo bych na tom  byla lepší,kdybych šla o 2 roky dříve?Děkuji za odpověd.Slavka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slávko,

na tuto otázku nedovedu přesně odpovědět. Jsou to složité výpočty a každé řešení má určité výhody a nevýhody. Doporučuji Vám, abyste si zašla na okresní správu sociálního zabezpečení a zkusila je požádat o výpočty. Rozhodnout se stejně musíte sama.

S pozdravem Václav Krása