Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID a doba pojištěná

Autor Lišková
Předmět ČID a doba pojištěná
Dotaz Pane Kráso, přeji pěkný večer a mám dotaz: pokud byl přiznán ČID v roce 2003 a jeho poživatel v daném roce se jako OSVČ nepřihlásil k důchodovému pojištění, i tak měl rok uznán jako dobu pojištěnou. Je to správná informace? Pokud ano, od kterého roku došlo ke změně? Děkuji za odpověď. Eliška Lišková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lišková,

při pobírání ČID je příjemce povinen si platit nadále sociální pojištění, aby měl nárok na starobní důchod. Jeden rok se do sociálního pojištění počítá v době, kdy je občan bez práce v evidenci ÚP, jako uchazeč o zaměstnání, nikoliv při pobírání ČID. U osob starších 55 let je možné započítávat tři roky. Doporučuji Vám, abyste si případný chybějící rok pojištění doplatila.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.