Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Jitka
Předmět ČID
Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, zda bych měla nárok na přiznání ČID. Je mi 21 let. Jsem již delší dobu v pracovní neschopnosti. Docházím k psychiatrovi, trpím depresemi a úzkostí. Bojím se chodit mezi lidi (do obchodu, na ulici, zaměstnání, apod.). Podle vyšetření psychologa za mé potíže může má povaha, tím pádem mi nepomáhají ani léky a potíže stále přetrvávají. Moje nynější zaměstnání s největší pravděpodobností nebudu moci již vykonávat (referentka).. Proto chci vědět, zda je možné, že by mi byl přiznán ČID.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

doporučuji Vám obrátit se na Okresní správu sociálního zabezpečení se žádostí o přiznání důchodu. K této žádosti také budete potřebovat vyjádření Vašeho ošetřujícího lékaře.

 

S pozdravem.

 

Václav Krása