Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ČID

Autor Martina Lebedová
Předmět ČID
Dotaz Mockrát Vám děkuji pane Kráso.oni mi posudek o invaliditě poslali a v něm bylo,že můj zdravotní stav není dlouhodobě nepříznivý a po ukončení nemocenské budu opět plně práceschopná.Zajímalo by mně co je dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav?Prosím Vás námitku mám podat na OSSZ nebo na ČSSZ do Prahy?Ještě jednou Vám děkuji a přeji krásný den.Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lebedová,

dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav je právě předpoklad pro přiznání ID a dalších věcí. Až obdržíte rozhodnutí, můžete podat námitku k ČSSD a nebo podat správní žalobu ke krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása